גישור לגירושין

לרוב אחד מבני הזוג יוזם את הליך הגירושין ולשני לא נותרת ברירה.
ייעוץ זוגי לגירושין

ההחלטה להתגרש היא אחת ההחלטות המורכבות והגורליות בחיינו. גירושין דורגו במחקרים במקום השני כאירוע משברי היוצר מצב לחץ קיצוני. גם כאשר בני הזוג בוחרים להיפרד מרצון אבדן מערכת היחסים האינטימית הייחודית של הנישואין, אבדנים הכרוכים בפחד נטישה, משבר זהות וקונפליקטים שמתעוררים, מעוררים רגשות עזים ותגובות של אבל. ובתוך המצב הרגיש הזה נדרש הזוג לקבל החלטות וליישב סוגיות בנוגע לחיים החדשים בנפרד.

הליך גישור הוא הליך ממוקד שבא לעזור לצדדים הנמצאים בתקופה רגישה של משבר רגשי, המקשה עליהם לדבר על סוגיות הדורשות דיון.  הגישור מסייע לייצר הסכם שיתאים למציאות החדשה המתהווה לאחר הפרידה. מעבר לדיון בהורות, חינוך, מזונות, ובחלוקת הרכוש. מתקיים דיון בנוגע לשיתוף פעולה בהורות ולבניית מנגנוני קבלת החלטות בנוגע לחילוקי דעות שיעלו בעתיד.

במקרים בהם הזוג מתלבט אם להתגרש ניתן לערוך הסכם שלום בית יחד עם הסכם גירושין ובמידה ושלום הבית לא מצליח ניתן להפוך את הסכם הגירושין לפסק דין.אני עובדת בשיתוף פעולה עם עו"ד לדיני משפחה שכותבת את ההסכם.  בני הזוג מוזמנים להתייעץ עם עו"ד ואנשי מקצוע נוספים. בהתאם להערות של שני הצדדים נעשים תיקונים , עד אשר מגיעים לנוסח סופי ומוסכם עליו חותמים בני הזוג.

לאחר שיחה טלפונית קצרה, נקבעת פגישת הכרות בה נלמד על הציפיות מהתהליך ואכיר אתכם. לאחר מכן נערוך סדרה של כמה פגישות בהן נדון בנקודות המחלוקת ונעבוד על צמצום הפערים ובניית הסכמות בנושאים השונים: ילדים,  מזונות ורכוש . נדון בהסדרי ההורות , המגורים וחלוקת הרכוש וכיצד אלו יבואו לידי ביטוי וישפיעו על בני הזוג ועל הילדים מבחינה רגשית ומעשית.  נתבונן על השינויים שצריך לקחת בחשבון לטווח הקצר והארוך על פי צרכי הילדים. הפגישות מתנהלות במשותף או בנפרד, בהתאם לצורך.

לאחר שגובשו ההסכמות הסופיות, עורכים פגישה משותפת עם עו"ד אתה אני עובדת וניגשים לכתיבת טיוטת ההסכם. ההסכם החתום נמסר לידיכם, אתו הם פונים לבית המשפט ולבית הדין לסיום הליכי הגט. במידת וישנו צורך ישנו ליווי של עו"ד בבית המשפט.

 

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם